Skandal we Francji. Królowa sezonu oskarżona o kradzież przez koleżankę z kadry

Fot. Thonfeld/IBU

To prawdziwe trzęsienie ziemi – piszą francuskie media o aferze, jaka wybuchła w tamtejszej żeńskiej kadrze biathlonu. L’Equipe donosi, że zwyciężczyni Kryształowej Kuli Julia Simon miała okraść swoją koleżankę z kadry, płacąc jej kartą kredytową.

Fot. Thonfeld/IBU

Do sytuacji dojść miało podczas Blink Festival 2022. Simon została oskarżona o użycie karty kredytowej Justine Braisaz-Bouchet bez pozwolenia. Według doniesień medialnych straty, na które miała zostać narażona Braisaz-Bouchet sięgały 1000-2000 euro. Tyle Simon miała wydać na zakupy internetowe.

Królowa minionej zimy oskarżona o kradzież

Justine Braisaz-Bouchet złożyła skargę do francuskiej federacji, ale działacze właściwie nic z tym nie zrobili. Francuska federacja podobno obawiała się, że jeśli ukarze Simon, a zarzuty okażą się fałszywe, to będzie trzeba jej wypłacić odszkodowanie. Było to tym trudniejsze, że Simon miał świetny sezon.

Simon utrzymuje, że jest niewinna, dlatego francuska federacja nie czułaby się komfortowo, karząc ją w pojedynkę bez dochodzenia. Najlepsza biathlonistka minionej zimy przez całą sytuację nie pojawiła się na pierwszych obozach kadry. Kontynuuje przygotowania sama w domu w Beaufortain, ale oficjalnym powodem są “problemy osobiste”.

Najnowsze doniesienia wskazują, że ​​francuska federacja (FSS), po przecieku medialnym, zwołała 1 czerwca komisję dyscyplinarną, podczas której Julia Simon i jej partnerka z klubu Les Saisies Justine Braisaz-Bouchet zostali przesłuchani w bardzo napiętej atmosferze, ale żadna decyzja dyscyplinarna nie została podjęta.

Julia Simon ma być przesłuchana

– Powołaliśmy komisję dyscyplinarną, ale postanowiliśmy poczekać na rozstrzygnięcie sprawy karnej, ponieważ nie ma możliwości poznania prawdy w tej sprawie. Nie mamy uprawnień sądowych do przeprowadzenia dochodzenia – wyjaśnił Fabien Saguez, prezes FFS, który został przesłuchany przez śledczych z Beaufort, gdzie złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Nieoficjalne informacje wskazują na to, że Julia Simon ma zostać w tej sprawie przesłuchana do końca lata. – Stanowisko Julii Simon jest jasne: kwestionuje fakty – powiedział jej prawnik Jean-Michel Reynaud.

Źródło: L’Equipe / ledauphine.com

Mateusz Król
Obserwuj