Skandal dopingowy zatacza coraz szersze kręgi

fot.britishrowing.org

Największa afera dopingowa ostatnich lat związana z austriackimi biegaczami zatacza coraz szersze kręgi. Ostatnio wyciekły dane, z których wynika, iż jeden z głównych oskarżonych w sprawie – lekarz Mark Schmidt – miał obciążyć kolejne osoby.

Sportowy program w telewizji ARD zaprezentował materiał, w którym miały być widoczne dokumenty obciążające byłego austriackiego trenera biegowego i chorwackiego trenera sportowego. Na razie nie wiadomo dokładnie o kogo chodzi. Co ważne, te dokumenty nie mogą pochodzić z procesu w Niemczech, gdyż ARD od początku posiada najwięcej informacji na jego temat – te wyglądają jednak na informacje zupełnie nowe i niezależne od dotychczas posiadanych.

Przypomnijmy, że Schmidt został aresztowany w marcu 2019 i jest jednym z głównym oskarżonych w sprawie afery dopingowej w Seefeld 2019. Austriaccy biegacze Max Hauke i Dominik Baldauf dostali wyroki w zawieszeniu, wróciła też przy tej okazji niechlubna postać “nałogowego dopingowicza” Johannesa Duerra, a zdyskwalifikowani zostali też bardzo znany kazachski biegacz Aleksiej Połtoranin oraz Estończycy Karel Tammjarv i Andreas Veerpalu – w sprawę też może być zamieszany ojciec tego ostatniego, dawniej największy estoński biegacz Andrus Veerpalu.

źródło: dagbladet.no