Skandal dopingowy z udziałem Austriaków w Seefeld. Mocne nazwisko z Kazachstanu?

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

(fot. xc-ski.de)

Nieprzyjemne informacje docierają do nas z austriackiego obozu biegaczy narciarskich w Seefeld. Austriacki magazyn “Krone” dowiedział się w środę, że na austriackich narciarzy biegowych skierowano nalot antydopingowy. Osoby zamieszano to Dominik Baldauf i Max Hauke.

Nalot na austriackich biegaczy, którzy zajęli w niedzielę szóste miejsce w sprincie drużynowym, odbył się w Seefeld oraz niemiecki mieście Erfurt. Baldauf i Hauke mieli stosować niedozwolone środki, a wykazały to badania krwi. Obaj zostali aresztowani. W Austrii stosowanie dopingu jest zagrożone karą pozbawienia wolności. – Nie ma miejsca dla dopingu w sporcie – powiedział wicekanclerz Heinz-Christian Strache, który podkreślił, że ministerstwo sportu wspiera Narodową Agencję Antydopingową w ochronie czystości sportu. Nieoficjalnie mówi się, że w sprawię zamieszanych jest także dwóch Estończyków oraz Kazach. W Niemczech aresztowano także lekarza sportowego. Więcej będzie wiadomo po konferencji policji austriackiej. Tę zaplanowano na godzinę piętnastą w Innsbrucku.

Metodą dedukcji można dojść do tego, których jeszcze zawodników zatrzymano. Na starcie dzisiejszego biegu nie stanął Aleksiej Połotoranin. Łącząc to z informacją o tym, że jeden Kazach wpadł na dopingu, możemy być niemal pewni, że utytułowany zawodnik jest zamieszany w tę sprawę. Poza nim Andreas Veerpalu i Karel Tammjarv z Estonii również nie ruszyli do wyścigu.

Źródło: krone.at/informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Skandal dopingowy z udziałem Austriaków w Seefeld. Mocne nazwisko z Kazachstanu?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.