Skakania w Japonii na razie nie będzie. Letnie zawody odwołane

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Puchar Kontynentalny w Hakubie, który miał odbyć się pod koniec sierpnia, został odwołany. Japońscy działacze sportowi zawiesili wszelką działalność ze względu na koronawirusa. Do skutku nie dojdą też  zaplanowane na lato lokalne zawody w tym kraju.

Jeszcze kilka dni temu w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego widniały zawody w Hakubie. Japońska federacja wcześniej zawiesiła jednak sportową działalność ze względu na pandemię koronawirusa. Szanse na przeprowadzenie letnich konkursów w Kraju Kwitnącej Wiśni z tego powodu znacznie zmalały. Dodatkowo dopiero niedawno nastąpiło wznowienie treningów skoczków z tego kraju. W tym tygodniu przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczął m.in. klub z Ryoyu Kobayashim na czele.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

jump?✅ #redbull #土屋ホーム #pink #nike #Bwt #飛ぶぞ #スキージャンプ #小林陵侑

Post udostępniony przez kobayashi Ryoyu (Roy)?‍♂️ (@ryo_koba)

Przypuszczenia dotyczące nikłych szans rozegrania letnich zawodów potwierdziły się. Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Hakubie zaplanowane na dni 29-30 sierpnia zostały odwołane. Dodatkowo do skutku nie dojdą żadne lokalne zawody w Japonii w następnych dwóch miesiącach. Wszystkie zmagania rangi krajowej zostały przełożone na jesień. O dokładnych terminach japońska federacja poinformuje w późniejszym terminie.

Źródło: Twitter – localSJresults/Instagram