Siostry Gasparin wygrały… w szwajcarskim teleturnieju

Szwajcarskie biathlonistki z nagrodą (źródło: Selina Gasparin – Facebook)

Stanowiące o sile szwajcarskiej kadry biathlonowej trzy siostry, czyli Aïta, Elisa oraz Selina Gasparin, miały okazję uczestniczyć w odcinku specjalnym szwajcarskiego teleturnieju “1 vs 100”. Wygraną, która wyniosła 34 500 franków szwajcarskich, przelały na konto fundacji Biathlon Arena Lenzerheide, odpowiedzialnej za rozwój sportów zimowych w tym kraju.

Teleturniej “1 vs 100” polega na wyeliminowaniu tytułowych stu rywali poprzez udzielanie prawidłowych odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej. W kilku krajach, w tym w Szwajcarii, emitowane są odcinki specjalne z udziałem celebrytów czy gwiazd sportu. W jednym z nich zwyciężyły siostry znane z biathlonowych tras.

Fundacja, na której konto trafiła wygrana, zajmuje się ośrodkiem narciarskim w Lenzerheide. Jest także kuźnią młodych szwajcarskich talentów w sportach zimowych. Jednymi z jej wychowanków są właśnie siostry Gasparin – a przekazanie dla ośrodka wygranych pieniędzy jest wypełnieniem długu wdzięczności. W miejscowości Lenzerheide odbywały się kilkukrotnie zawody z cyklu Tour de Ski, ostatnio w sezonie 2017/2018.

źródło: nordicmag.info/inf. własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.