Sindre Skar: “To były dobre zawody, co nic nie znaczy przy braku awansu do finału”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Sindre Skar był jednym z faworytów do biegu w mistrzowskim finale. Ostatecznie Norweg zajął jednak siódme miejsce. – Czułem się całkiem dobrze, ale w półfinale spotkałem najlepszych sprinterów, którzy byli przede mną na finiszowej linii – rzekł Skar.

Skar w tym roku odniósł już zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i regularnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce. O finale w Seefeld mógł śmiało myśleć. – Myślę, że miałem dobry bieg i zawody, ale to nic nie znaczy, kiedy nie jesteś w finale. Czułem się całkiem dobrze, ale w półfinale spotkałem najlepszych sprinterów, którzy byli przede mną na finiszowej linii. Czas nie był za dobry, co oznaczało, że nie awansowałem do finału. To bardzo irytujące, ale tak to jest – przyznał Norweg. Sindre Skara w finale nie oglądaliśmy, ale jego koleżanki i koledzy z drużyny pokazali się ze świetnej strony. – Występ teamu był bardzo dobry, więc jestem zawiedziony i nieszczęśliwy z powodu mojego biegu, ale też szczęśliwy z drużyny. Myślę, że zjemy jakieś ciasto i spróbujemy się uśmiechnąć – powiedział pół żartem, pół serio norweski zawodnik.

Sindre Skara możemy już nie zobaczyć na tych mistrzostwach. – Nie sądzę, że wystartuję w kolejnych biegach. Jestem z Norwegii i muszę być na szczycie, jeśli chcę jeszcze się pokazać. Oczywiście chciałbym, ale prawdopodobnie się to nie stanie – dodał siódmy sprinter mistrzostw świata w Seefeld.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.