Simon Fourcade najlepszy w Sjusjøen

fot. ski-nordique.net

fot. ski-nordique.net
fot. ski-nordique.net

Niedziela w Sjusjøen upłynęła znów pod znakiem francuskich biathlonistów. Martin Fourcade dziś nie wystartował, ale triumfował za to jego brat Simon. Drugie miejsce dla Simona Desthieux.

W norweskim Sjusjøen odbywał się dziś kolejny dzień przedsezonowych zmagań biathlonistów. Kibice norwescy nie mieli jednak powodów do zadowolenia. W biegu na 15 kilometrów ani jeden z ich reprezentantów nie znalazł się w czołowej szóstce. Triumfował Simon Fourcade, który zawdzięcza to bezbłędnemu strzelaniu. Drugie miejsce dla jego rodaka Simona Desthieux. Francuz mylił się raz na strzelnicy, ale stracił do pierwszego miejsca tylko 3 sekundy. Reprezentanci trójkolorowych zdecydowanie zdominowali rywalizację w Norwegii. W czołowej szóstce zajęli aż pięć lokat. Jednym, który obronił nieco honor reszty świata był Krasimir Anew. Bułgar dzięki bezbłędnemu strzelaniu zdołał zająć najniższy stopień podium (+ 18,1).

Najlepszym z Norwegów był Lars Helge Birkeland, który dwukrotnie nie trafił na strzelnicy i stracił ponad minutę do zwycięzcy. Drugi wczoraj Johannes Boe miał doskonale poradzić sobie na dzisiejszej trasie, ale aż sześciokrotnie mylił się przy strzelaniu i został sklasyfikowany na 11. miejscu. Jedną pozycję wyżej znalazł się Ole Einar Bjoerndalen.  Na starcie nie pojawił się Marit Fourcade, ale także Emil Hegle Svendsen oraz Tarjei Boe. Start Pucharu Świata już za dwa tydonie w Oestersund.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.