Simon Eklund i Frida Westman mistrzami Szwecji

20:08, 08.10.2016 Mateusz Król

Szwedzkie letnie mistrzostwa w skokach narciarskich już za nami. Na kompleksie Paradiskullen w miejscowości Örnsköldsvik juniorzy, juniorzy młodsi oraz seniorzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie.

Na starcie zawodów pojawiło się tylko 9 zawodników, 6 mężczyzn i 3 kobiety. Pośród mężczyzn zwyciężył Simon Eklund, który oddał dwa równe skoki na ponad 90 metrów uzyskując 44 punkty przewagi nad drugim Marcusem Flemstromem i trzecim Sebastianem de Wallem. Pośród kobiet najlepsza była Frida Westman, wicemistrzynią Szwecji została Julia Lundberg, a ostatnie miejsce zajęła Joanna Mohlen.

Wyniki konkursów senirów

W sobotę również odbyły się zmagania juniorów. W kategorii męskiej zwyciężył Olof Lundgren, wicemistrzem został Marcus Flemstrom, a brązowym medalistą Albin Lindbom. Podium kobiet nie różniło się od tego z konkursu seniorów.