Simon Eklund i Frida Westman mistrzami Szwecji

fot.: mapio.net

fot.: mapio.net
fot.: mapio.net

Szwedzkie letnie mistrzostwa w skokach narciarskich już za nami. Na kompleksie Paradiskullen w miejscowości Örnsköldsvik juniorzy, juniorzy młodsi oraz seniorzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie.

Na starcie zawodów pojawiło się tylko 9 zawodników, 6 mężczyzn i 3 kobiety. Pośród mężczyzn zwyciężył Simon Eklund, który oddał dwa równe skoki na ponad 90 metrów uzyskując 44 punkty przewagi nad drugim Marcusem Flemstromem i trzecim Sebastianem de Wallem. Pośród kobiet najlepsza była Frida Westman, wicemistrzynią Szwecji została Julia Lundberg, a ostatnie miejsce zajęła Joanna Mohlen.

Wyniki konkursów senirów

W sobotę również odbyły się zmagania juniorów. W kategorii męskiej zwyciężył Olof Lundgren, wicemistrzem został Marcus Flemstrom, a brązowym medalistą Albin Lindbom. Podium kobiet nie różniło się od tego z konkursu seniorów.

Wyniki konkursów juniorów

W niedzielę na skoczniach K-55 i K-35 zaprezentowali się juniorzy młodsi, najlepsze wśród dziewczyn okazały się Frieda Westman i Karin Forsberg, a wśród chłopców Albin Lindbom i Rickard Nyström.

Wyniki konkursów juniorów młodszych

Oprócz najmłodszych rozegrane zostały także konkursy na skoczniach K55, K35, K20 i K10. Najlepsi okazali się Albin Lindbom (K55), Rickard Nyström (K35) i Erik Lindh (K10) oraz Karin Forsberg (K35), Elisabet Domeij Kniazeva (K20) i, ex aequo, Linnea Dahlin oraz Tora Halvardsson (K10), wśród weteranów zwyciężył Anders Gustafsson.

Wyniki konkursów Vidars Mitte

źródło: skijumping.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.