Simon Ammann w stanie stabilnym!

Simon AmmannSimon Ammann może zaliczyć Turniej Czterech Skoczni do wyjątkowo pechowych. Doświadczony Szwajcar dwukrotnie w przeciągu tygodnia zaliczył upadek przy lądowaniu. Dzisiejszy był na tyle poważny, że skoczek stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Międzynarodowa Federacja Narciarska podała, że Simon Ammann odzyskał w szpitalu przytomność i jest w stanie stabilnym. 

To miał być Turniej życia dla czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego. W jego bogatym życiorysie brakuje już tylko zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Simon Ammann szanse na jego wygranie stracił już Oberstdorfie, kiedy to popełnił błąd przy lądowaniu w pierwszym skoku. Tamtym razem nic poważnego się nie stało i zawodnik opuścił zeskok skoczni o własnych siłach. Dzisiaj w Bischofshofen Simon Ammann zaliczył drugi upadek w przeciągu tygodniu. Jednak tym razem skutki są dużo poważniejsze. Szwajcarski skoczek narciarski na skutek uderzenia głowy o zeskok stracił przytomność. Miał całą zakrwawioną twarz.

Pierwsza oficjalna informacja o stanie zdrowia Ammanna doszła od menedżera Szwajcarskiej drużyny skoczków Markusa Bankhofera, który podał, że Simon w drodze do szpitala odzyskał przytomność oraz może rozmawiać.

Strona Międzynarodowej Federacji narciarskiej dodała, że Simon Ammann jest przytomny oraz został objęty opieką medyczną.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Szwajcarii wydał oficjalny komunikat, w którym dowiadujemy się dokładnie w jakim stanie zdrowia znajduję się Szwajcarski mistrz: “Simon Ammann jest w stanie stabilnym. Może rozmawiać i poruszać kończynami. Przez najbliższe godziny pozostanie w szpitalu, gdzie będzie poddany badaniom, a jego stan będzie monitorowany.”

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com/nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.