Simon Ammann powrócił do treningów!

DSC07411Simmon Ammann powrócił już do treningów po upadku podczas finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Jak na razie ogranicza się on tylko do ćwiczeń kondycyjnych oraz siłowych. 

Szwajcar ma za sobą trening siłowy i kondycyjny. O oddawaniu skoków nie ma jeszcze mowy, choć sam zawodnik przyznaje, że z chęcią, by to już uczynił. -Fizycznie czuję się lepiej, a siniaki na twarzy dobrze się goją. Pierwsze treningi w siłowni poszły dobrze, jednak nie mogę się jeszcze przeciążać. Robię postępy, ale nadal potrzebują czasu – powiedział Ammann.

Jak na razie nie wiadomo kiedy Simon będzie mógł wrócić na skocznię. Plany treningowe ustala mu jak na razie sztab medyczny. -Leczenie takiego urazu jest inne w każdym przypadku. Prognozowanie, jak długo będzie to trwało, jest praktycznie niemożliwe – oznajmił lekarz kadry. Martin Kunzle jak i sam skoczek nie wykluczają udziału w Mistrzostwach Świata w Falun. Czterokrotny mistrz olimpijski twierdzi jednak, iż do tego jeszcze daleka droga.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.