Simon Ammann poprowadził szkolenie dla młodszych skoczków

P1040927W dniach 16-17 maja 2015 roku w szwajcarskiej miejscowości Einsiedeln wystartował obóz dla dzieci pod nazwą Simon Ammann Jump Parcours-Camp. W czasie tego obozu grupa około 20 dzieci mogła szkolić się pod okiem czterokrotnego medalisty olimpijskiego oraz jego kolegów.

Projekt ten, który był utworzony w sezonie 2013/2014 miał za zadanie stworzyć lekcje profesjonalne dla szkół, które mają wprowadzać dzieci do trenowania skoków narciarskich. Dzieci te otrzymały profesjonalny sprzęt: buty oraz narty i bezpłatnie mogły skorzystać z lekcji. Pomysł ten spodobał się Simonowi Ammannowi i ostatecznie projekt nosi jego nazwisko.

Zainteresowanie można było zauważyć już w zeszłym sezonie. Uczniowie, którzy podczas zajęć wstępnym zdecydowali się na próbę skoku z dużej skoczni, przyjechali do Einsiedeln, gdzie mogli uzyskać wskazówki od mistrza.

W czasie obozu przeprowadzono trzy treningi na skoczni. Ammann nie krył zadowolenia, gdy zobaczył efekty: ” Do wykonania pierwszego skoku potrzeba ogromnie dużo wysiłku. Te dzieciaki dokonały tego zawodowo”.

Na sam koniec po skończonych treningach najzdolniejsi uczniowie wysłuchali rad i komentarzy trenerów, po czym znowu udali się na skocznię, aby oddawać swoje próby.

Źródło: informacja własna/www.swiss-ski.ch

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.