Simon Ammann kontynuuje karierę

Czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Szwajcar będzie dalej kontynuował swoją karierę, przynajmniej w nadchodzącym sezonie. 

Mimo, iż Szwajcarzy ogłosili już składy kadr w skokach narciarskich na przyszły sezon, do tej pory nie było pewności czy znajdujący się w niej Simon Ammann będzie dalej kontynuował karierę. Ostatecznie podjął jednak decyzję, że nie zawiesza nart na przysłowiowy kołek i podejmie wyzwanie, przygotowując się do kolejnego sezonu. – Wciąż czuję ogromną motywację i radość, aby ciężko pracować nad detalami w moich skokach. Ostatni rok pokazał mi, że można rywalizować na najwyższym poziomie, nawet w wieku 36 lat – powiedział w oficjalnym oświadczeniu szwajcarskiej federacji narciarskiej.

Do kilku kosmetycznych zmian doszło w sztabie trenerskim: trenerem Simona Ammanna został Roger Kamber, pozostałych zawodników startujących w Pucharze Świata szkolić będzie Ronny Hornschuh, asystentem trenera jest Marvin Scherrer, a Martin Künzle będzie pracował z juniorami.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.