Simon Ammann zakończył sezon!

P1040927Podczas najbliższego weekendu nie zobaczymy na skoczni Simona Ammanna. Szwajcarski skoczek narciarski postanowił zrezygnować z rywalizacji w finałowych zawodach Pucharu Świata na przebudowanej “Letalnicy”.

– Nie wychodzą mi równe, stabilne skoki. Podczas lotów trzeba być w ofensywie, dlatego konieczna jest stabilizacja, która daje poczucie bezpieczeństwa – przyznał Ammann. – Dlatego kończę sezon – niestety, nieco za wcześnie – powiedział Ammann.

Sezon 2014/2015 to chyba jeden z najcięższych w długiej karierze szwajcarskiego zawodnika. Czterokrotny mistrz olimpijski dwa razy upadł podczas Turnieju Czterech Skoczni. Drugi upadek skończył się poważnym wstrząśnieniem mózgu i miesięczną przerwą w treningach. Po rehabilitacji Ammann zdążył powrócić do zdrowia i wystartować na mistrzostwach świata w szwedzkim Falun. W Kuopio udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium. Widać jednak, że Szwajcar skacze dość ostrożnie.

– Z jednej strony cieszę się, że mój poziom skoków jest tak wysoki, ale z drugiej rozpatruję to tak, że w tej chwili wielkim sukcesem jest mój powrót do skakania – stwierdził Ammann.

Upadki i kontuzje potrafią się bardzo mocno zakorzenić w psychice zawodników, mamy jednak nadzieję, że sympatyczny szwajcarski skoczek nie podzieli losu Thomasa Morgensterna i nie zakończy swojej sportowej kariery.

– Nie ustaliłem sobie ostatecznego terminu, kiedy podejmę decyzję. Chcę sam w głębi czuć, że decyzja, jaką podejmę, będzie moją decyzją – zakończył Ammann.

Niestety na skoczni mamuciej w Planicy nie zobaczymy także Andreasa Wellingera, który również kilka miesięcy temu doznał kontuzji i przeszedł operację barku. Młody Niemiec nie dostał pozwolenia na występ w zawodach od swojego trenera Wernera Schustera.

Źródło: Swiss-ski.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.