Silna polska szóstka na finałowy konkurs LGP w Klingenthal

fot. M. Król

Znamy skład reprezentacji Polski na finałowy konkurs tegorocznej edycji Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal. W Saksonii podopieczni Michala Doleżala zaprezentują się w najsilniejszym składzie.

fot. M. Król

Tegoroczne Letnie Grand Prix zmierza ku końcowi. Za nami rywalizacja w Hinzenbach, gdzie punkty zdobyło 4 z 6 członków kadry Doleżala. Do zakończenia tegorocznej edycji letnich zmagań pozostał już jedynie konkurs w Klingenthal, który zaplanowano na 2 października.

Czeski szkoleniowiec reprezentacji Polski zadecydował, że na Vogtland Arenie powalczy sześciu jego podopiecznych, będących aktualnie w najlepszej dyspozycji. Na starcie nie zabraknie liderów naszej kadry – Piotra Żyły oraz Dawida Kubackiego, którzy konkursy w Górnej Austrii ukończyli w czołowej “10”. Ponadto, ten drugi walczyć będzie o utrzymanie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej cyklu. Kolejną szansę występu tego lata otrzymał również Kamil Stoch, który na skoczni Aigner – Schanze zaliczył słabszy występ.

W Klingenthal zobaczymy także Jakuba Wolnego, który w ten weekend z powodzeniem walczył w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, zorganizowanych w tej niemieckiej miejscowości. Zwycięzca z Wisły również ma całkiem realne szanse na miejsce w czołowej “3” na zakończenie sezonu letniego. Skład uzupełniają Stefan Hula oraz Andrzej Stękała. W porównaniu z zawodami w Hinzenbach zabrakło miejsca w polskiej ekipie dla Kacpra Juroszka oraz Pawła Wąska.

źródło: PZN