Siergiej Ustiugow poleciał do Davos, decyzja o starcie zapadnie na miejscu

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Siergiej Ustiugow wyleciał razem z częścią kadry rosyjskich biegaczy do Davos, gdzie w dniach 15-16 grudnia odbędą się zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. 26-letni zawodnik nadal nie jest jednak pewny swojego występu w Szwajcarii, a decyzja o jego starcie ma zostać podjęta na miejscu.W pierwszych zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich, które odbyły się w fińskiej Ruce i norweskim Lillehammer, kadra Rosji musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Siergieja Ustiugowa. 26-letni biegacz opuścił dwa weekendy PŚ ze względu na kontuzję, której doznał podczas treningu na nartorolkach. Po badaniach okazało się, że Rosjanin miał pęknięty kciuk i w związku z tym musiał jak najszybciej poddać się operacji. Zabieg udało się, ale dwukrotny mistrz świata musiał zmienić plan treningowy i podjąć decyzję o rezygnacji z inauguracji Pucharu Świata.

W ostatnich dniach stan kontuzjowanej ręki Ustiugowa poprawił się, a 26-letni biegacz udał się razem z kolegami z kadry do Davos, gdzie będzie miał możliwość trenowania na trasach, na których za dwa tygodnie odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata (15-16 grudnia). Trener Rosjan nadal nie ma jednak pewności czy jeden z liderów jego reprezentacji będzie w stanie wystartować w Szwajcarii. – Planujemy, że Siergiej zainauguruje sezon w Davos, ale to nie jest jeszcze pewne. W tej chwili jego stan jest dobry, ale musimy go obserwować przez kilka najbliższych dni – mówi Markus Cramer. – Ustiugow leci do Davos, ale nie jest jeszcze jasne czy tam wystąpi. Decyzja zostanie podjęta później – wtóruje mu Jelena Wialbe.

Siergiej Ustiugow na pewno nie pojawi się w ten weekend w Beitostoelen, gdzie zawodnicy będą rywalizować w sztafecie 4×5 kilometrów i w biegu na 30 kilometrów techniką dowolną.

Źródło: TASS.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.