Siergiej Ustiugow otrzymał tytuł Honorowego Mistrza Sportu w Rosji

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Rosyjskie Ministerstwo Sportu przyznało Siergiejowi Ustiugowowi tytuł Honorowego Mistrza Sportu. Biegacz otrzymał to wyróżnienie za wyniki osiągane w minionym sezonie w Pucharze Świata i za świetny występ na mistrzostwach świata w Lahti.

Siergiej Ustiugow otrzymał tytuł Honorowego Mistrza Sportu na mocy postanowienia z dnia 12 września 2017 roku. O jego nadaniu zadecydował rosyjski minister sportu Paweł Kołobkow, który podpisał odpowiedni dokument.

Siergiej Ustiugow wyróżnienie przyznane przez Rosyjskie Ministerstwo Sportu zawdzięcza głównie swojej doskonałej postawie na trasach biegowych w sezonie 2016/2017. Reprezentant Sbornej triumfował w prestiżowym cyklu Tour de Ski, wygrywając także pięć etapów z rzędu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 25-latek zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Martinem Johnsrudem Sundbim. Ustiugow zdobył także pięć medali mistrzostw świata w Lahti (2 złote i 3 srebrne) i był zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się postacią rosyjskich biegów narciarskich w minionym sezonie.

Źródło: sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.