Siergiej Ustiugow opuści inaugurację Pucharu Świata

Siergiej Ustiugow nie pojawi się w zawodach inaugurujących sezon zimowy Pucharu Świata w biegach narciarskich, które odbędą się w dniach 24-25 listopada w fińskiej Ruce. Rosjanin nadal nie doszedł bowiem do siebie po październikowej kontuzji.

Kilka tygodni temu rosyjskie media informowały o kontuzji, której Siergiej Ustiugow nabawił się w trakcie treningu na nartorolkach. 26-letni biegacz przewrócił się w trakcie jednej z sesji treningowych i zaczął dokuczać mu silny ból. Zdjęcie rentgenowskie wykonane po upadku wykazało, że Rosjanin ma pęknięty kciuk i w związku z tym musiał jak najszybciej poddać się operacji. Zabieg został wykonany 30 października w jednej z klinik w Moskwie i zakończył się pomyślnie, ale reprezentant Rosji i tak musiał zmienić swój plan treningowy i ćwiczyć z jednym kijkiem.


Trener rosyjskiej kadry na początku listopada mówił, że obawia się o formę swojego podopiecznego i nie ma pewności czy Ustiugow pojawi się na starcie zawodów w Ruce. Markus Kramer obawiał się bowiem, że dwukrotny mistrz świata z Lahti startem w Finlandii może jedynie pogorszyć swój stan. Dziś w rozmowie z Rosyjską Agencją Prasową TASS, Kramer potwierdził, że lider jego kadry nie pojawi się na inauguracji sezonu. – Ustiugow nie będzie mógł wystartować w Ruce, ale cały czas trenuje z nami. Planując starty Siergiej musi myśleć o dalszej części sezonu – tłumaczy niemiecki szkoleniowiec.
Pod koniec listopada Rosjanin ma przejść kolejną operację.

Źródło: TASS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.