Siergiej Ustiugow czeka na operację, Rosjanin może opuścić początek sezonu

Siergiej Ustiugow może przegapić inaugurację Pucharu Świata w biegach narciarskich, która została zaplanowana na 24 i 25 listopada w fińskim Kuusamo. Wszystko przez kontuzję, której Rosjanin nabawił się podczas zgrupowania we Włoszech.

Mistrz świata z Lahti urazu doznał podczas jednego z treningów na nartorolkach. 26-letni biegacz przewrócił się w trakcie zajęć i zaczął odczuwać silny ból. Zdjęcie rentgenowskie wykonane po upadku wykazało, że Rosjanin ma pęknięty kciuk i będzie musiał jak najszybciej poddać się operacji. Zabieg został zaplanowany na 30 października w jednej z klinik w Moskwie.

Ustiugow w oczekiwaniu na operację przyznał, że szuka specjalnych uchwytów do kijków, aby nie stracił formy podczas swojej rekonwalescencji. – Szukam takich kijów. Złamałem kciuk, czekam na operację, ale nie chcę rezygnować z sezonu i cały czas szukam sposobów na to, aby trenować – przyznał.

Na razie nie ma także pewności czy dwukrotny mistrz świata wystartuje w dniach 24-25 listopada w zawodach inaugurujących Puchar Świata w biegach narciarskich. W fińskim Kuusamo mają się wówczas odbyć sprinty stylem klasycznym i bieg na dystansie 15 kilometrów tą samą techniką. – Nie jestem pewien czy po miesiącu rekonwalescencji Siergiej będzie mógł uczestniczyć w pierwszej rundzie Pucharu Świata w Finlandii. On musi być całkowicie zdrowy, aby optymalnie przygotować się do startu – mówi rosyjskim mediom trener kadry Markus Kramer.

Źródło: topsport.bg, sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.