Siedmiu Polaków wystąpi w finale LGP w Klingenthal. Jest zmiana w składzie

fot. Tomasz Markowski

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich – Thomas Thurnbichler ogłosił skład na finałowe zmagania tegorocznej edycji Letniego Grand Prix na skoczni Vogtland Arena (HS 140) w niemieckim Klingenthal. Względem weekendu w Hinzenbach, dokonano pojedynczej korekty w składzie.

fot. Tomasz Markowski

Skład reprezentacji Polski na finał LGP w Klingenthal

O ostatnie tego lata punkty w zawodach najwyższej rangi na igelicie powalczą Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek oraz Klemens Murańka. Ten ostatni zastąpi Stefana Hulę.

Przypomnijmy, że liderem klasyfikacji Letniego Grand Prix jest Dawid Kubacki, który w Saksonii może zapewnić sobie trzeci w karierze końcowy triumf w letnich zmaganiach elity. Zawodnik z Nowego Targu w miniony weekend nie dał rywalom żadnych szans podczas rywalizacji na Aigner-Schanze (HS 85). Jego przewaga nad drugim Anze Laniskiem wyniosła aż 19,4 pkt.

W grze o podium znajdują się również trzeci w klasyfikacji generalnej Kamil Stoch, który w Hinzenbach został zdyskwalifikowany, czwarty Paweł Wąsek, a także dziesiąty Jakub Wolny.

Polki wracają do Letniego Grand Prix

W niespełna dziesięciotysięcznym miasteczku w Rudawach zaprezentują się również polskie skoczkinie. Trener Szczepan Kupczak zdecydował, iż na starcie rywalizacji w Klingenthal zobaczymy Nicole Konderlę oraz Kingę Rajdę.

Dla wspomnianej dwójki będzie to pierwszy start w zawodach elity od lipcowej rywalizacji w Wiśle. W dalszej części sezonu letniego wyżej wymienione zawodniczki rywalizowały na trzecioligowym froncie – w Szczyrku (20-21.08), gdzie Konderla była dwukrotnie trzecia oraz w szwajcarskim Eisiedeln (27.08), gdzie skoczkini z Wisły odniosła dwa konkursowe zwycięstwa.

Na Vogtland Arenie (HS 140) rozegrane zostaną sobotnie zmagania mikstów (01.10), a także niedzielna rywalizacja indywidualna kobiet oraz mężczyzn (02.10).

źródło: PZN