Siarczyste mrozy w Kanadzie. Program zawodów w biathlonie drastycznie zmieniony

fot. nydailynews.com

fot. nydailynews.com

Siarczyste mrozy w kanadyjskiej prowincji Alberta sprawiły, że Międzynarodowa Unia Biathlonu dokonała zmian w programie zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Canmore. Różnice dotyczą nie tylko godzin rozgrywania biegów, ale także dystansów.

Utrzymujące się od kilku tygodni mrozy utrudniają organizatorom sprawne przeprowadzenie zawodów Pucharu Świata w Canmore. IBU, nie chcąc ryzykować zdrowia biathlonistów i biathlonistek, szuka najlepszego rozwiązania, bowiem zgodnie z przepisami zawody nie mogą się odbyć jeśli temperatura w najzimniejszej części pętli przekracza -20 stopni Celsjusza. Pierwszą zmianą w harmonogramie jest skrócenie biegów indywidualnych: mężczyzn z 20 na 15 kilometrów, a kobiet z 15 na 12,5 kilometra. Zmniejszenie dystansu wiąże się także ze zmniejszeniem kar czasowych za ewentualne pudło: z minuty do 45 sekund.

– To wstępny harmonogram, który może ulec zmianie w zależności od temperatury w nadchodzących dniach. Uzgodniliśmy te zmiany z zespołami, lokalnymi komitetami organizacyjnymi, delegatem medycznym i nadawcami telewizyjnymi. Naszym najwyższym priorytetem jest zagwarantowanie zdrowia sportowcom oraz przeprowadzenie uczciwych i bezpiecznych zawodów – mówi Borut Nunar. – Zmieniliśmy czas rozpoczęcia niektórych wydarzeń na późniejszą godzinę, aby startować w wyższych temperatutach. Wolna niedziela daje nam trochę więcej elastyczności w przypadku, gdyby temperatury nie pozwoliły wcześniej na rozegranie zawodów – dodaje dyrektor biathlonowego Pucharu Świata.

Harmonogram zawodów w Canmore (godziny czasu polskiego):

Czwartek, 7 lutego: 20:20 – Skrócony bieg indywidualny mężczyzn – 15 km

Czwartek, 7 lutego: 22:55 – Skrócony bieg indywidualny kobiet – 12,5 km

Piątek, 8 lutego: 20:30  Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km

Piątek, 8 lutego: 22:45  Sztafeta kobiet 4×6 km

Sobota, 9 lutego: 19:00  Sprint mężczyzn 10 km

Sobota, 9 lutego: 22:00 Sprint kobiet 7,5 km

Źródło: biathlonworld.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.