Shiffrin wciąż liderką klasyfikacji generalnej i slalomu, Worley na czele giganta

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND
fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Miniony weekend z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim nie przyniósł zmian na pozycji liderki klasyfikacji generalnej, ani też klasyfikacji slalomu. Mamy natomiast nową liderkę giganta i kilka przetasowań na niższych pozycjach.

Wobec nieukończenia przejazdu przez Larę Gut niemal oczywistym jest, że slalom gigant musi mieć nową liderkę. Została nią Tessa Worley, która w Sölden była piąta, a wygrana w Killington wydźwignęła ją na pierwsze miejsce. Niewiele traci Mikaela Shiffrin (15 punktów). Wciąż w czołowej trójce jest Marta Bassino, która w Killington była poza podium, ale i tak dość wysoko – na czwartym miejscu. Blisko niej jest Sofia Goggia – druga z Włoszek przesunęła się o jedno miejsce w górę m.in. kosztem Lary Gut i Stephanie Brunner, które nie zapunktowały tym razem.

Pełna klasyfikacja slalomu giganta

W slalomie na prowadzeniu umocniła się Mikaela Shiffrin. Kolejne 100 punktów do kolekcji daje jej już całkiem przyzwoitą przewagę 60 punktów nad drugą Wendy Holdener, która awansowała o jedną pozycję w stosunku do poprzedniego zestawienia. Awans zanotowała również Veronika Velez-Zuzulová, która jest teraz trzecia z dorobkiem 130 punktów. Na czwarte miejsce z drugiego spadła jej rodaczka Petra Vlhová, która ma 105 punktów. W Killington tak świetnie jak w Levi nie spisały się Melanie Meillard i Maren Skjold, dlatego nieco spadły w rankingu. Piąta jest Nina Løseth, która miała bardzo udany weekend, co będzie miało swoje odbicie w klasyfikacji generalnej.

Pełna klasyfikacja slalomu

W łącznym zestawieniu wszystkich konkurencji Løseth jest teraz trzecia, a po zawodach w Levi była dopiero na 14. miejscu. Pierwsza dwójka jest taka sama jak w klasyfikacji slalomu. Shiffrin utrzymała pozycję liderki, a nawet zyskała, bo wcześniej jej przewaga nad drugą zawodniczką wynosiła 80 punktów, a teraz jest to 157 punktów. Drugie miejsce straciła Lara Gut, która w gigancie w Killington nie ukończyła pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana. Szwajcarka będzie jednak miała szansę nieco odrobić w przyszły weekend w Lake Louise, gdzie będzie rywalizować w konkurencjach szybkościowych. Na stracie Lary Gut zyskały m.in Holdener oraz Løseth. Gut spadła na 9. miejsce.

Pełna klasyfikacja generalna

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.