Mikaela Shiffrin ma poważny problem. Odpuści starty?

Rolandhino1, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na trzy miesiące przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich z poważnym kłopotem zmaga się Mikaela Shiffrin. Amerykańska gwiazda narciarstwa alpejskiego walczy z urazem pleców. Od Sölden nie mogła zbyt wiele trenować na śniegu.

Rolandhino1, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mikaela Shiffrin z kontuzją

Otwarcie alpejskiego sezonu w Austrii było dla Shiffrin świetne. Amerykanka triumfowała w gigancie. Później jednak pojawiły się problemy. Gwiazda opowiedziała o tym, że doskwiera jej silny ból pleców. Porównała to do skurczu mięśni lub zbyt dużego napięcia.

– Muszę się z tego wyleczyć. To nie powinno zająć zbyt wiele czasu, jeśli dam plecom nieco odpocząć – stwierdziła Mikaela Shiffrin. Chociaż sama przyznaje, że nie jest łatwo “wrzucić na luz”. – Bardzo chcę teraz trenować. Jeden dzień odpocznę, a kolejnego już jeżdżę na nartach, zrobię kilka zakrętów i mówię: “ojej, to naprawdę bolesne – opisuje liderka PŚ.

Odwoła starty w PŚ?

Chociaż Amerykanka nie ma wątpliwości, że uda jej się wyleczyć, to aktualnie jest sfrustrowana. – Normalnie o tej porze powinnam trenować cztery konkurencje – przyznaje 26-latka. A warto pamiętać, że przed startem sezonu zapowiedziała chęć udziału we wszystkich konkurencjach igrzysk w Pekinie.

Na razie Shiffrin nie planuje odpuszczać zawodów. Jak zapewnia, zrobi wszystko, aby wystartować w Killington (27-28 listopada). Pod znakiem zapytania stoi jedynie udział w zawodach w Lake Louise w pierwszy weekend grudnia.

Źródło: denverpost.com

Mateusz Król
Obserwuj