Shiffrin na czele 8-osobowego składu USA na PŚ w Levi

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND
fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Chociaż Amerykanie mogliby delegować na zawody PŚ w slalomie w Levi aż siedem zawodniczek, to do Finlandii poleciała ich jedynie trójka. Reszta reprezentacji w tym czasie będzie trenować na swojej rodzimej ziemi przygotowując się do zawodów w USA, które wprawdzie mogą się wcale nie odbyć. Szerszy jest natomiast skład mężczyzn, który liczy 5 osób.

Niekwestionowaną gwiazdą drużyny slalomowej USA jest Mikaela Shiffrin – faworytka numer 1 do zwycięstwa. Już w Sölden zaprezentowała się znakomicie zajmując drugie miejsce w gigancie. W Levi będzie miała sporą szansę, aby przejąć od nieobecnej Lary Gut pozycję liderki w Pucharze Świata. Jej towarzyszkami w Levi są starsza o 10 lat Resi Stiegler oraz o rok starsza Lila Lapanja, która jednak jest o wiele mniej doświadczona od Shiffrin w PŚ. Debiutowała w poprzednim sezonie zaliczając łącznie 6 występów. Raz awansowała do drugiego przejazdu – było to we Flachau, gdzie została sklasyfikowana na 23. lokacie. Jest ona córką słoweńskiego narciarza Vojko Lapanji. Ma na koncie sporo sukcesów w Pucharze Nor-Am, którego klasyfikację slalomową wygrała dwukrotnie – w 2014 i 2016 roku.

W zawodach mężczyzn wezmą udział David Chodounsky, Michael Ankeny, Mark Engel, urodzony w Grecji Alexander J. Ginnis i Robby Kelley. W przypadku mężczyzn sytuacja jest odwrotna w stosunku do kobiet, bo najlepszej jazdy można spodziewać się po jednym z bardziej doświadczonych zawodników czyli Chodounskym.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.