Sezon 2020/2021 bez Stephana Leyhe

fot. Wiktoria Wnętkowska

Stephan Leyhe nie wystartuje w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Informację potwierdził trener reprezentacji Niemiec – Stefan Horngacher. – Weźmie rok przerwy, aby całkowicie wyleczyć kontuzję – powiedział.

28-letni skoczek doznał kontuzji pod koniec sezonu 2019/2020, podczas zmagań zaliczanych do klasyfikacji cyklu Raw Air. Niemiecki zawodnik zerwał więzadła krzyżowe i przedwcześnie zakończył ubiegłą zimę. Teraz okazuje się, że Leyhe powróci na skocznię najwcześniej w sezonie olimpijskim. – Naszym planem jest postąpienie w podobny sposób, jak w przypadku Andreasa Wellingera i Davida Siegela. Stephan weźmie rok przerwy, aby całkowicie wyleczyć kontuzję, a następnie w przyszłym powróci do treningów. W tym na pewno nie będzie skakał – zapewnił trener Niemców Stefan Horngacher.

Stephan Leyhe powrócił już do treningów na siłowni i nie czuje bólu w kolanie. – Operacja przebiegła naprawdę dobrze. Otrzymał pozwolenie lekarskie, aby robić prawie wszystko. Nie może tylko skakać – dodał Horngacher.

Mistrzostwa Niemiec: Wyborna forma Markusa Eisenbichlera. To był nokaut

Źródło: skispringen.com