Severin Freund wznowił treningi na skoczni

Bardzo dobre wieści płyną do nas zza naszej zachodniej granicy. Po kilku miesięcznej przerwie do treningów na skocznię wrócił mistrz świata z Falun – Severin Freund.

Niemiecki triumfator Pucharu Świata w ostatnich latach miał sporo problemów zdrowotnych. Najpierw przez dwa lata odnawiała mu się kontuzja zerwania więzadeł kolanowych. Kiedy minionej zimy wrócił do walki o punkty PŚ, nie mógł znaleźć odpowiedniej formy. Lutowe konsultacje z lekarzem wykazały, że Freunda czeka kolejna operacja. Tym razem były mistrz świata musiał poddać się zabiegowi łękotki. – W końcu wróciłem na dobrą drogę i chociaż trwało to cholernie długo, mogę powiedzieć, że warto było czekać – przyznał Severin Freund, który może cieszyć się treningami na skoczni.

Na razie trudno po skoczku spodziewać się spektakularnej formy, ale on sam jest cierpliwy. – Naprawdę miło jest wrócić na skocznię po tak długim czasie. Wciąż jest jednak bardzo ciężko, ale do zimy pozostało jeszcze trochę czasu – powiedział Severin. Powrót Freunda do treningów jest dobrą informacją dla naszych zachodnich sąsiadów. Zwłaszcza, że wiosną poważnej kontuzji doznał ich mistrz olimpijski Andreas Wellinger. W jego przypadku trudno powiedzieć, czy zdąży przygotować dobrą formę na zimę. Rekonwalescencja trwa.

Źródło: Skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.