Severin Freund wystartuje w Sapporo

Severin Freund (2)

W ten weekend w japońskim Sapporo odbędą się kolejne konkursy z cyklu Pucharu Świata. Do rywalizacji wraca Severin Freund, którego zabrakło w pucharowej rywalizacji podczas zawodów na Wielkiej Krokwi.

Niemiec, po upadku, jakiego doznał w Innsbrucku, podjął decyzję aby nie startować w Polsce. Powodem tego była przepuklina dysku. Teraz 27-latek powraca na skocznię. Aktualnie Freund zajmuje druga pozycję w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata z dorobkiem 779 pkt. Do prowadzącego, Petera Prevca traci już dość sporo bo 305 pkt. W Japonii musi zatem osiągnąć dobre wyniki, gdyż, na trzeciej pozycji plasuje się Kenenth Gangnes – 725 pkt. Między Norwegiem a Niemcem jest zatem mała ilość punktowa. Gangnes zbliżył się do Freunda podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie zajął czwarte miejsce.

Freund nie kryje zadowolenia, iż wraca do rywalizacji. – To miło, że mogę zacząć od nowa konkurować w Japonii po przerwie w Zakopanem . Lubię tam skakać, ale ta skocznia jest szczególna, należy trafić na odpowiednie warunki, aby zakończyć zawody zwycięsko.

Poza Severinem Freundem do Japonii udają się: Richard Freitag, Stephan Leyhe, David Siegel, Andreas Wank oraz Andreas Wellinger.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.