Severin Freund wraca do Pucharu Świata. Niemiec wystąpi w Rasnovie

Mamy bardzo dobre wieści dla kibiców byłego mistrza świata. Severin Freund po roku nieobecności w zawodach Pucharu Świata, wreszcie wraca. Niemiec pojawi się na liście startowej zawodów w Rasnovie.

Wspaniałą wiadomością niemiecki skoczek podzielił się ze swoimi fanami na profilu społecznościowym. – Z wielką radością ogłaszam, że będę rywalizować w Rasnovie w ten weekend – napisał Severin Freund na Twitterze. – Trening poszedł bardzo dobrze i już nie mogę doczekać się skoków w zawodach – dodawał. Na razie Niemiecki Związek Narciarski nie opublikował pełnego składu skoczków na zawody w Rumunii.

O możliwym powrocie Freunda do zawodów Pucharu Świata pisaliśmy kilka tygodni temu. Wówczas trener Stefan Horngacher zapowiadał, że jeśli dwutygodniowe treningi byłego mistrza świata w lotach wypadną pozytywnie, zobaczymy go w zawodach.


Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2015 r. był najlepszym niemieckim skoczkiem narciarskim od lat, aż do momentu, gdy doznał dwóch kolejnych zerwań więzadeł krzyżowych. To spowodowało jego długi rozbrat ze skokami. Rok temu miał problemy z łąkotką i został poddany kolejnemu zabiegowi. Ostatnio doskwierał mu także ból pleców.

Źródło: Twitter

Mateusz Król
Obserwuj