Severin Freund przeszedł operację biodra

severin-freund

Niemiecki skoczek narciarski Severin Freund jest już po zabiegu artroskopowej chirurgii stawu biodrowego, który przeszedł w ubiegłą środę. Mimo, że jest to leczenie mało inwazyjne to niestety nie będzie on mógł skakać przez kilka najbliższych miesięcy.

Dr Michael Dienst powiedział po zabiegu,  że był on w przypadku Freunda konieczny, ale jego przebieg był udany. Jeśli leczenie po zabiegu będzie przebiegać w prawidłowy sposób to zdobywca kryształowej kuli za sezon 2014/2015 za ok. 3-4 tygodnie będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Treningi na skoczni będą natomiast możliwe dopiero po około 4 miesiącach.

Kłopoty Freunda rozpoczęły się po upadku w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Po tym zdarzeniu Niemiec miał stale problemy z biodrem. Odpoczynek nie przyniósł poprawy na jaką Freund liczył, dlatego po konsultacji z doktorem Markiem Dorfmuellerem zdecydował się poddać zabiegowi. “Czuję się dobrze i zamierzam teraz wykorzystać odpowiednio czas na leczenie i trening, aby być w pełni gotowym na kolejną zimę i Mistrzostwa Świata.” – powiedział Freund cytowany przez DSV.

Spore pochwały Freund zebrał od trenera niemieckiej kadry skoczków Wenera Schustera, który zwrócił uwagę przede wszystkim na niezwykłą siłę mentalną swojego najlepszego skoczka po upadku w Innsbrucku. “Severin wielokrotnie w trakcie swojej kariery zmagał się z różnymi urazami i za każdym razem udowadniał, że może wrócić jeszcze silniejszy niż wcześniej” – dodał austriacki trener.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.