Severin Freund przeszedł kolejną operację kolana. “Wrócę w nadchodzącym sezonie”

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Ostatnie lata to pasmo niekończącego się pecha dla Sverina Freunda. Mistrz świata z Falun przez dwa lata zmagał się z kontuzją kolana. Teraz, kiedy już wrócił, nie był w stanie wejść na najwyższym poziom. Jak się okazało, znów ma problemy zdrowotne.


W ubiegłym tygodniu narciarski świata obiegła informacja, że Severin Freund nie znalazł się w składzie Niemców na rozpoczynające się właśnie Mistrzostwa Świata w Seefeld. Wcześniej pojawiały się informacje, że były drużynowy mistrz olimpijski znów ma problemy z kolanem. Dzisiaj skoczek potwierdził te doniesienia. – Wczoraj przeszedłem operację kolana w Monachium. To dla mnie oznacza koniec sezonu – napisał na swoim facebookowym profilu Freund. Niemiec podkreślił, że z jego kolanem pozornie było wszystko w porządku. Jednak w trakcie sezonu znów zaczął doskwierać mu ból. – Nie było żadnego powodu, dla którego ból miał się pojawić. Mimo prób regeneracji i leczenie, nie udało się go pokonać. Dlatego, wspólnie z lekarzami, podjęliśmy decyzję o zabiegu – pisał mistrz świata z Falun.

Severin podkreślił, że to właśnie ból w kolanie uniemożliwiał mu czynienie postępów w swoich skokach. – Szczególnie gorzkie dla mnie jest to, że przeszedłem operację w dniu oficjalnego otwarcia mistrzostw, w których tak bardzo chciał wystartować – przyznał Freund. Zawodnik naszych zachodnich sąsiadów przyznał, że przyświeca mu teraz jeden cel, czyli start w mistrzostwach świata za dwa lata. Te zostaną rozegrane w niemieckim Oberstdorfie. – Wrócę silniejszych w nadchodzącym sezonie – dodał.Źródło: facebook.com/severinfreund.ski

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.