Severin Freund odpuszcza Puchar Świata w Wiśle

16:02, 12.01.2017 Anna Felska

Severin Freund

Lider niemieckiej reprezentacji Severin Freund nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Wiśle. Niemiec nadal zmaga się z grypą, z powodu której wycofał się z austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni.

Severin Freund oprócz pierwszego weekendu Pucharu Świata w Kuusamo gdzie zajął 2 i 1. miejsce spisuje się poniżej oczekiwań. Mistrz Świata z 2015 roku w klasyfikacji generalnej cyklu zajmuje 9. miejsce. Freund podczas pierwszych dwóch konkursów Turnieju Czterech Skoczni zajął dopiero 20 i 21. miejsce. Z powodu grypy wycofał się z kolejnych konkursów w Innsbrucku oraz Bischofshofen, a teraz również z konkurów w Wiśle. - Co prawda w dużej mierze pokonał już wirus grypy, ale jeszcze jest za wcześniej na start w Pucharze Świata. W najbliższych dniach Severin wróci do treningów i w zależności od jego dyspozycji zdecydujemy, kiedy ponownie wystąpi w zawodach tego cyklu - wyjaśnił trener niemieckiej reprezentacji Werner Schuster.

Niemcy natomiast będą mogli liczyć na dobrze dysponowanego Markusa Eisenbichlera. To właśnie on w tym sezonie pod względem wyników  jest liderem niemieckiej ekipy. - Trochę wytchnienia po Turnieju Czterech Skoczni dobrze mi zrobiło, ale zdążyłem już ponownie naładować baterie i bardzo się cieszę na rywalizację w Wiśle. Mam nadzieję, że pełne trybuny kibiców zobaczą moje udane skoki - powiedział Eisenbichler.

Severinowi Freundowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i dobrej dyspozycji.

źródło: PAP / przegladsportowy.pl