Severin Freund: Kryształowa Kula jest moim celem!

Severin Freund
fot. Kinga Kluk

Severin Freund w wywiadzie dla portalu berkutschi.com przyznał, iż celem w jego karierze jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jak minęły ostatnie dni treningu w Oberstdorfie?

Wszystko dobrze funkcjonowało. Pierwszego dnia było trochę wietrznie, natomiast ostatniego mieliśmy mały problem z padającym śniegiem ale wszystko dobrze się skończyło.

Zostały dwa tygodnie do rozpoczęcia Pucharu Świata w Klingenthal. Jaka jest twoja forma?

Wszystko idzie w dobrym kierunku. To nie jest wszystko dokładnie tak, jak bym chciał ale tak właśnie najczęściej jest w skokach. Mam nadzieję, że forma rośnie powoli ale systematycznie.

Jak wygląda twój czas przed startem nowego sezonu? Czy będą  jeszcze jakieś wolne dni czy w pełni wykorzystacie je do treningu? 

Nie będzie naprawdę wolnego czasu, nie potrzebujemy go, czas mieliśmy wcześniej. Będziemy próbować ponownie skakać ale musimy zobaczyć jaka będzie pogoda i czy będzie to możliwe. Nie przeszkodzi to jednak pozostać w rytmie. Cieszymy się, że już wszystko się zaczyna.

Myślisz o triumfie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?

Zdecydowanie. Ja już wcześniej powiedziałem, że chciałbym wygrać. Ale to raczej cel mojej kariery. Jeśli kiedyś chcesz wygrać, musisz dla siebie wyznaczyć cel. Nie można powiedzieć, że ma się to zdarzyć w tym roku. To jest coś, co ma się rozwijać w trakcie sezonu. W naszych zespole jest coraz więcej zawodników, którzy mogą być w czołówce, dlatego jesteśmy pewni i spokojni przed nadchodzącym sezonem.

Sezon rozpoczyna się w  Klingenthal. Jakie znaczenie ma fakt, iż zawody rozgrywane będą w Niemczech?

To bardzo miłe. Łatwiej jest nam podróżować zorganizować wszystko technicznie. Oczywiście, jest to również zabawa, kiedy można rozpocząć sezonu u siebie. W Kuusamo było to coś innego. Rozpoczynaliśmy sezon z biegaczami oraz kombinatorami i miało to swój urok.  Teraz jest to dla nas wygodne, że mamy pierwszy konkurs Pucharu Świata w Niemczech. Mamy nadzieję, że w tym roku Klingenthal pokaże piękne widowisko, bez żadnych problemów.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.

źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.