Seria kontuzji w narciarstwie alpejskim

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

fot. Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images Europe

Ostatnie tegoroczne zawody to piętnaste zwycięstwo w 2018 Mikaeli Shiffrin, niemniej są też zawodniczki i zawodnicy, którzy okres świąteczno-noworoczny nie będą tak dobrze wspominać jak Amerykanka: media donoszą o kontuzjach Niny Haver-Loeseth, Priski Nufer, Klemena Kosi i Daniela Hemetsbergera.

Dla 29-letniej Haver-Loeseth upadek w Semmering oznacza koniec sezonu. Norweżka skręciła kolano i następne dwa miesiące spędzi o kulach – potem czeka ją rehabilitacja. Póki co przeszła już operację w Meidling. Szwajcarka Priska Nufer w Semmering doznała kontuzji szyi, ale na szczęście nie był to poważny uraz. W optymistycznej wersji będzie gotowa do startów już w styczniu.


Dużo gorzej wygląda sytuacja Austriaka Daniela Hemetsbergera, który upadł w Bormio i doznał kontuzji więzadła krzyżowego i łękotki w lewym kolanie – też już przeszedł operację. Ten mniej znany zawodnik ewidentnie ma pecha do tego typu kontuzji, bowiem więzadła w kolanie zrywał już wcześniej dwa razy. W Bormio fatalnie wyglądający upadek miał też Słoweniec Kosi, który doznał obrażeń twarzy (m. in. stracił przednie zęby). Przebywa obecnie w szpitalu i za wcześnie by mówić o jego ewentualnym powrocie do sportu. Na szczęście wg doniesień nogi i ręce nie zostały uszkodzone. Do szpitala ze stoku został przewieziony też po upadku na głowę Norweg Stian Saugerstad, niemniej nie mamy informacji na temat jego ewentualnej kontuzji.

źródła: srf.ch, ekipa.svet24.si, spox.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.