Seria kontuzji u alpejczyków, koniec sezonu dla lidera PŚ

Photo credit: joménager via Foter.com / CC BY-NC-ND
Photo credit: joménager via Foter.com / CC BY-NC-ND

Ostatnie dwa dni były dla lidera alpejskiego Pucharu Świata niczym droga z nieba do piekła. Aksel Lund Svindal był na fali, wygrywał kolejne zawody Pucharu Świata i ramię w ramię walczył z Marcelem Hirscherem o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Teraz wiadome jest, że w tym sezonie Pucharu Świata Norweg już nie wystąpi. Podobny los spotkał Georga Streitbergera. Kontuzji doznał również Hannes Reichelt. Treningi przez zawodami PŚ zakończyły się kontuzjami dla kilku innych austriackich zawodników. 

W piątkowe południe Aksel Lund Svindal świętował wygraną w supergigancie i jednocześnie zajmował pierwsze miejsce w superkombinacji. Wieczorem Norweg szybko zakończył swój udział w drugiej części superkombinacji – slalomie – po tym jak wypięła mu się narta i zaliczył upadek. Dzisiaj podczas zawodów w zjeździe na trasie Streif w Kitzbuehel Svindal wykonał efektowne salto i zderzył się z trasą wyhamowując dopiero w siatkach ochronnych. Początkowo wydawało się, że ten wypadek nie będzie miał groźnych konsekwencji, bowiem lider norweskiej kadry z trasy zszedł o własnych siłach. Wstępne badania wykazały zerwane więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Oznacza to dla Norwega dłuższą przerwę od jazdy na nartach. Uszkodzenia więzadeł krzyżowych i łąkotki doznał Georg Streitberger, który miał problemy na trasie w tym samym miejscu co Svindal. Dla niego również sezon jest skończony. Trzeci z dzisiejszych pechowców – Hannes Reichelt – miał więcej szczęścia. Poważne stłuczenie lewej nogi w jego przypadku będzie skutkowało 2-3 tygodniową przerwą.

Austriacka kadra w tym sezonie ma wyjątkowego pecha. Jeszcze przed startem sezonu kontuzja przytrafiła się Annie Fenninger. Z urazami zmagali się także m.in. Matthias Mayer, Joachim Puchner. Ostatnio natomiast urazu więzadła krzyżowego doznała Nicole Schmidhofer podczas treningu w Cortinie d’Ampezzo. Austriaczka w tym sezonie radziła sobie bardzo dobrze regularnie zajmując miejsca w czołowej dziesiątce PŚ w konkurencjach szybkościowych. Kontuzja na treningu w Kitzbuehel dopadła również Maxa Franza oraz Floriana Scheibera, startującego głównie w Pucharach Europy. Diagnoza w przypadku Scheibera jest podobna jak u Streitbergera, Svindala i Schmidhofer – zerwane więzadła krzyżowe i koniec sezonu. Franz uszkodził natomiast lewe kolano, kostkę oraz nadgarstek. Przeszedł on już operację w szpitalu w Innsbrucku i czeka go około dwóch miesięcy przerwy.

Źródło: skiracing.com / oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.