Sensacyjny zwrot akcji. Kuttin rezygnuje z prowadzenia Francuzów

Jeszcze kilka dni temu we Francji panowała radość z powodu zatrudnienia Heinza Kuttina. Teraz austriacki trener powiedział, że rezygnuje. Trójkolorowi skoczkowie pozostają zatem bez głównego szkoleniowca. Nie wiadomo kto obejmie to stanowisko.

Dyrektor sportowy Francuskiego Związku Narciarskiego Jerome Laheurte w rozmowie z gazetą L’Équipe przyznał, że Heinz Kuttin odrzucił propozycję prowadzenia reprezentacji Francji w skokach narciarskich. Powodem ma być oferta z innego, wiodącego kraju w tej dyscyplinie. – Od 12 kwietnia mieliśmy ustną umowę, po czym formalnie wszystko załatwiliśmy. Otrzymał kontrakt i czekaliśmy tylko, aż on go odeśle. Ale potem zadzwonił do mnie w środę [6 maja przyp. red.) i powiedział, że nie zostanie jednak trenerem Francuzów – mówił Laheurte. Kuttin tłumaczył się, że nie mógł odrzucić szansy, jaką dostał od innej reprezentacji, choć nie ujawnił której. – Powiedział, że bardzo mu przykro, że nie mógł odrzucić tej oferty – dodał Francuz.

Francuzi zatem nadal pozostają przez szkoleniowca. Są w trudnej sytuacji, ponieważ już w najbliższy wtorek 12 maja francuska federacja narciarska ma ogłosił składy kadr na sezon 2020/2021. – To dla nas naprawdę szok. Czujemy się po ludzku zdradzeni i trochę zranieni. Ale nic nie możemy zrobić – dodał dyrektor sportowy.

źródło: skispirngen.com

Mateusz Król
Obserwuj