Sensacyjny medalista olimpijski zawiesza karierę. “Potrzebuję czasu dla siebie”

Screen - TVP

Brązowy medalista olimpijski z konkursu mikstów – Kanadyjczyk Matthew Soukup podjął decyzję o przerwaniu kariery skoczka narciarskiego. Zawodnik z Kraju Klonowego Liścia przekazał informację za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie wyjaśnił również powody swojej decyzji.

Screen – TVP

– Drodzy przyjaciele i fani, przed ogłoszeniem tej decyzji chciałem się upewnić, czy dobrze robię, ale ostatecznie postanowiłem zrobić sobie przerwę od skoków narciarskich  – rozpoczął swój wpis 25-latek.

– Życie za granicą i ciągła rywalizacja przez ostatnie kilka lat sprawiły, że wiele się nauczyłem. Czuję jednak, że potrzebuję teraz więcej czasu dla siebie, aby nacieszyć się drugą stroną życia – tłumaczył Soukup.

W Pekinie wyszedł z cienia, jednak to było za mało

Matthew Soukup przez lata nie odnosił znaczących sukcesów jako czynny skoczek narciarski. W zimowych zawodach elity punktował tylko raz – w sezonie 2020/21, zajmując w jednym z konkursów w Engelbergu trzydziestą pozycję. Trzykrotnie plasował się również w czołowej trzydziestce konkursów Letniego Grand Prix. Tyczyło się to jednak wyłącznie słabo obsadzonych konkursów w Rosji oraz Kazachstanie.

Przełom nastąpił jednak minionej zimy, kiedy to wraz z Mackenziem Boyd-Clowesem oraz dwójką zawodniczek – Abigail Strate oraz Alexandrią Loutitt – wywalczył w wyjątkowych okolicznościach brązowy medal olimpijski w rywalizacji mieszanej. Sensacyjny sukces zawodnika urodzonego w Calgary nie okazał się jednak impulsem do dalszych startów na światowych skoczniach.

źródło: instagram