Sensacyjne zakończenie kariery. Cene Prevc ma za sobą sezon życia

fot. M. Rudzińska

Takiej informacji nie spodziewał się absolutnie nikt. Ze Słowenii dotarły do nas wieści o zakończeniu kariery przez czołowego słoweńskiego skoczka – Cene Prevca. 26-latek jako główny powód swojej decyzji podaje inne priorytety w życiu.

fot. M. Rudzińska

Nauka ważniejsza od skoków

– Wiosną zdałem sobie sprawę, że inne cele stanowią dla mnie większe wyzwanie niż skakanie na nartach i że będę spać spokojnie, jeśli zajmę się również innymi dziedzinami życia. Z tego powodu prawie już nie trenowałem. W październiku rozpocząłem studia na kierunku elektrotechnika. Chcę ukończyć również szkołę policealną z zakresu gospodarki wiejskiej i krajobrazowej. Jeśli chodzi o skoki, oznacza to, że nie wystartuje już w Pucharze Świata – poinformował w rozmowie z siol.net środkowy z trójki braci.

– Trening nie jest już moim priorytetem. Już do nich nie chodziłem. W tej chwili wszystko, co mam w głowie, to działanie od egzaminu do egzaminu – dodał.

Zawodnik zamierza oficjalnie pożegnać się z kibicami podczas marcowej rywalizacji w Planicy.

Zimą dołączył do światowej czołówki

Podopieczny Roberta Hrgoty tego lata nie wystąpił na arenie międzynarodowej. Jego jedynym startem były wrześniowe mistrzostwa Słowenii, które zakończył tuż za podium. Miniony sezon zimowy był jednak najlepszym w krótkiej karierze mieszkańca Kranju. Cene Prevc zakończył zmagania na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej. Ponadto, podczas zmagań w Willingen po raz pierwszy w karierze wskoczył na pucharowe podium, a także wraz z kolegami z ekipy, wywalczył w Pekinie srebrny medal olimpijski. Jego rekord życiowy wynosi 246 m i ustanowiony został w Planicy w marcu 2022 roku.

źródło: siol.net