Sensacyjne wieści. Skoki i biegi narciarskie tylko w TVN i Eurosporcie

fot. Tomasz Markowski

Zaskakujące wieści opublikował dziś portal Wirtualnemedia.pl. Puchar Świata w skokach narciarskich od nowego sezonu niemal w całości obejrzymy jedynie w TVN na otwartym kanale oraz w płatnym Eurosporcie. 

fot. Tomasz Markowski

TVP straciło niemal w pełni prawo do pokazywania zawodów o PŚ w skokach w sezonie 2021/2022. Na antenach publicznego nadawcy zobaczymy jedynie zawody w Wiśle i Zakopanem. Pozostałe konkursy pokaże TVN Discovery na otwartej antenie TVN. Grupa nie mogła zostawić transmisji jedynie w Eurosporcie, bo ustawa nakazuje pokazywania PŚ na ogólnodostępnym i darmowym kanale. Podobnie zresztą jest zapiane w przypadku biegów narciarskich z udziałem Polaków. Nie wiadomo jednak jeszcze, jak dokładnie nadawca rozwiąże sytuację.

Umowa przedłużona przez Discovery Sports i Infront obejmuje transmisje Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich – czytamy na wirtualnemedia.pl.

– Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin – komentuje Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

– W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – podkreśla Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Na dokładne informacje w sprawie tej rewolucyjnej zmiany musimy jednak poczekać.

Źródło: WirtualneMedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj