Sensacja w Norwegii! Marit Bjoergen wraca do rywalizacji

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Tego nikt się nie spodziewał. Marit Bjoergen, która zakończyła karierę dwa lata temu, postanowiła wrócić do rywalizacji. Norweżka nie wystartuje jednak w Pucharze Świata. Jej celem jest udział w Biegu Wazów 2021.

Bjoergen zaskoczyła dzisiaj wszystkich. Od 2018 roku unikała startów narciarskich jak tylko mogła. Dzisiaj ogłosiła, że wznowiła treningi na nartorolkach. Ma jeden wielki cel – zwycięstwo w Biegu Wazów. Ośmiokrotna mistrzyni olimpijska dołączyła ze skutkiem natychmiastowym do drużyny Ragde Eiendom kierowanej przez braci Aukland.

– Muszę być ostrożna na początku – powiedziała w rozmowie z NRK. – Ważne jest, aby nie doznać kontuzji. Cieszę się, że mogę dołączyć do najlepszej maratońskiej drużyny na świecie – dodała Bjoergen.

Na razie plan startów Norweżki nie jest znany, ale  bez wątpienia przetestuje się przed tą słynną pierwszą niedzielą marca na innych długich dystansach, takich jak Marcialonga.

– Czuję, że jestem w stanie wytrzymać 90 km – ocenia Marit. – Gdy już stanę na starcie wyścigu, to chcę ukończyć go z sukcesem. Mam spore ambicje i zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało w nadchodzących miesiącach.

Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj