Sensacja w Norwegii. Kombinator lepszy od Graneruda

21:07, 18.01.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 21:50, 18.01.2022

Jarl Magnus Riiber został wicemistrzem Norwegii w skokach narciarskich. Kombinator norweski zajął drugie miejsce ex aequo z Joachimem Oedegardem Bjoerengiem. Po złoto sięgnął Johann Andre Forfang. Dopiero czwarty był Halvor Egner Granerud.

Riiber z medalem

W rozgrywanych na Holmenkollen mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich po srebrny medal sięgnął Jarl Magnus Riiber. Po pierwszej serii i skoku na 133. metr kombinator plasował się na pozycji lidera, jednak finałowa próba na 125. metr nie pozwoliła mu na utrzymanie lokaty. W zawodach z przewagą 1,9 punktu triumfował Johann Andre Forfang. Ex aequo z Riiberem drugą pozycję zajął Joachim Oedegard Bjoereng. Dopiero na czwartym miejscu rywalizację w krajowym czempionacie zakończył Halvor Egner Granerud. Czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Światy w żadnym ze swoich skoków nie przekroczył 130. metra, osiągając 125,5 oraz 127,5 metra.

Piątą lokatę zajął Robin Pedersen, a szóstą Iver Olaussen. W czołowej dziesiątce uplasowali się także Soelve Jokerud Strand, Bendik Jakobsen Heggli, Anders Haare oraz Benjamin Oestvold. Szósty zawodnik aktualnej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, Sondre Ringen, zakończył start w Oslo na dwunastej pozycji.

Spośród obecnie najlepszych norweskich skoczków na starcie stanęli tylko Granerud i Tande. Wcześnie tamtejszy związek poinformował o pozytywnym teście na koronawirusa Daniela Andre Tande. Zachodziła obawa o zdrowie Mariusa Lindvika, który miał bliski kontakt z zakażonym. Mimo przeciwności po południu zostały przedstawione składy kobiet i mężczyzn na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Bez niespodzianek u pań

U skoczkiń mistrzynią kraju została najwyżej plasująca się w Pucharze Świata norweska zawodniczka, Silje Opseth. Norweżka miała 16,3 punktu przewagi nad srebrną medalistą, którą była Anna Odine Stroem. Podium uzupełniła Thea Minyan Bjoerseth. Na czwartej lokacie z 95 punktami starty do zwyciężczyni uplasowała się Karoline Andrea Roestad. Kolejne zawodniczki miały już od 121 do aż 254 "oczek" straty do najlepszej dziś Opseth.

Źródło: kjump.no