Schlierenzauer: Zmiana trenera okazała się sukcesem

Metody szkoleniowe Heinza Kuttina niewątpliwie przypadły do gustu austriackiej kadrze. Podczas kilkudniowego zgrupowania w Villach zawodnicy byli także pod wrażeniem wiedzy nowego trenera w zakresie skoków narciarskich.

W zgrupowaniu uczestniczyli niemal wszyscy skoczkowie kadry narodowej: Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Thomas Diethart oraz Michael Hayböck. Wraz ze sztabem szkoleniowym poświęcili tydzień na zajęcia motoryczne oraz bezpośrednio na skoczniach (HS-65 i HS-98), gdzie miały miejsce pierwsze próby w tym sezonie. Kolegom z kadry przyglądał się Thomas Morgenstern, który nie brał udziału w treningu na skoczniach. Najprawdopodobniej pierwsze próby odda pod koniec czerwca.

Głównym celem Kuttina była poprawa atmosfery w kadrze austriackiej, dlatego w pierwszej części przygotowań dodał do treningu elementy z różnych dyscyplin sportowych. Austriacy pływali łodziami wioślarskimi, grali w piłkę nożną, siatkówkę plażową i tenisa. – Chcemy w ten sposób stworzyć ducha drużyny, którego później zabierzemy na skocznię – wyjaśnił trener.

“Heinz już wniósł wiele nowych rozwiązań w programie treningowym i wie o każdym możliwym szczególe. Wszystko idzie w dobrą stronę, w taką jaką sobie wyobrażałem” – przyznał zadowolony Gregor Schlierenzauer.

W najbliższym czasie austriacką kadrę czekają jeszcze zgrupowania w Predazzo i Kuopio.

Foto: gregorschlierenzauer.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.