Schlierenzauer: “To ciężka, wymagająca walka, ale będę walczył”

Gregor Schlierenzauer to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. W dorobku oprócz wielu medali najważniejszych imprez, ma także 53 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. – Kocham to po prostu! – mówił w podczas rozmowy z dziennikarzem TVP Sport, Sebastianem Szczęsnym.

Od kilku lat Gregor Schlierenzauer próbuje wrócić na szczyt i znów zagościć w ścisłej czołówce skoków narciarskich. Od minionego sezonu współpracuje z trenerem Wernerem Schusterem, który wcześniej był szkoleniowcem Niemców. Między innymi o efektach tej współpracy mówił w rozmowie online z dziennikarzem TVP. – Mam znowu w głowie pomysł, wiem jak to musi funkcjonować. W kolejnym sezonie powinienem wiele zmienić w moich skokach. Nie mogę skakać tak, jak robiłem to w 2006 roku, kiedy byłem bardzo młody. Sport cały czas się rozwija – stwierdził. Minioną zimę Gregor ukończył na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze, by wrócić. To jest bardzo ciężka, wymagająca walka, by pokonać te ostatnie kroki, schodki wiodące do zwycięstwa. Ale będę walczył. Jestem zmotywowany, by dalej skakać, to sprawia mi ogromną przyjemność – kontynuował. – Poza tym ja kocham ten sport. Wiem, że jeszcze sporo przede mną i będę próbował wrócić na odpowiedni poziom. Momentami już parę elementów zagrało, ale na koniec zawsze brakowało tego ostatniego kroku, odrobiny szczęścia czy większej wiary w siebie. Miałem świetne momenty, ale nie byłem i nie jestem jeszcze tam, gdzie chciałbym być – dodał.

Dziennikarz TVP Sport zapytał Austriaka także o to, skąd czerpie motywację, by dalej skakać. Schlierenzauer skończył 30 lat ale zamierza skakać jeszcze przez kilka lat. – To po prostu jest przepiękny sport! To uczucie, te doznania, które towarzyszą ci podczas dobrego skoku czy lotu są niesamowite. Myślę, że już dwa razy byłem w takim punkcie mojej kariery, kiedy myślałem, żeby dać sobie spokój, żeby zakończyć karierę. Ale z drugiej strony jestem jeszcze młodym zawodnikiem, pełnym energii i robię to z przyjemnością. Kocham to po prostu! Wierzę, że najważniejsze na mojej drodze to podjąć te wszystkie wyzwania. Tak, byłem już na szczycie, miałem wspaniałe osiągnięcia, zrealizowałem wyzwania i cele jakie miałem. Teraz znowu próbuję dostać się na szczyt – przyznał skoczek.

Cały wywiad w formie wideo dostępny tu.

źródło: sport.tvp.pl