Schlierenzauer: “Ten medal jest cenniejszy, niż niektóre zwycięstwa”

HPIM2074Największą niespodzianką podczas wczorajszego konkursu Mistrzostw Świata na dużej skoczni był srebrny medal Gregora Schlierenzauera. Zdolny Austriak nie zachwycał formą w tym sezonie, jednak wczoraj udowodnił, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko.

Młody Tyrolczyk po skokach na odległość 128 i 130 metrów udowodnił, że jest zawodnikiem z którym nadal trzeba się  liczyć. – Byłem bardzo zadowolony i dumny, że w pierwszej serii udało mi się tak dobrze skoczyć. To uczucie podniosło mnie na duchu. Bardzo się denerwowałem, bo pod skocznią było wielu kibiców – zaznaczył Schlierenzauer.

Warto dodać, że skoki treningowe na dużej skoczni Gregora nie zachwycały, wręcz odwrotnie. Co zatem stało się w tak krótkim czasie? – Właściwie to nie wiem. Analizowaliśmy materiały wideo, przedyskutowaliśmy kilka kwestii. Miałem pewien pomysł i wykonałem to co powiedział trener. Naprawdę się cieszę. – wyjaśnia.

Obecny sezon nie należał do najlepszych w wykonaniu Austriaka. Skoczek cały czas poszukiwał złotego środka, który sprawi, że wróci do swojej najlepszej formy. – Mój sezon był bardzo specyficzny, a jednocześnie dosyć interesujący. Walczę z pewnymi mankamentami i pracuję naprawdę bardzo ciężko wraz z trenerami, aby móc wrócić. Teraz nie jestem w szczycie swojej formy, ale już jest w porządku – przyznał i dodał: – To wszystko nie było dla mnie łatwe i dlatego właśnie dzisiejszy powrót jest naprawdę świetny, jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Dla Schlierenzauera jest to dziesiąty medal mistrzostw świata wywalczony w karierze. Ten wczorajszy należy do tych, które zdobyć było najtrudniej. – Jestem bardzo szczęśliwy! Ten medal wiele dla mnie znaczy, jest cenniejszy niż niektóre zwycięstwa – przyznał Schlieri.

Srebrny medal niewątpliwe jest nagrodą, za wysiłek włożony w przygotowania. Jednak przede wszystkim za to, że skoczek cały czas wierzył w swoje możliwości i się nie poddał. Zwłaszcza wtedy kiedy mu nie szło. – Droga do Falun nie była dla mnie łatwa, męczyłem się w tym sezonie, nie miałem zbyt wiele dobrych skoków. Również treningi na dużej skoczni nie były dobre w moim wykonaniu, ale dwa skoki konkursowe były naprawdę dobre. Zdobycie medalu to zawsze coś wspaniałego, myślę, że to mała nagroda za ciężką pracę w ostatnich dniach. Jestem naprawdę dumny. –  tłumaczy skoczek.

Heinz Kuttin, trener Schlierenzauera nie krył zadowolenia, ale i zaskoczenia z występu swojego podopiecznego – Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem zaskoczony. Gregorowi spełnił się piękny sen. Marzenia się spełniają! –  przyznał szkoleniowiec.

Jeszcze przed Mistrzostwami Świata Heinz Kuttin zapewniał, że Gregor ma szansę na sukces, ale musi zaprezentować się najlepiej, jak potrafi. I wczoraj to mu się udało.

 Źródło: gregorschlirenzauer.et /sport.wp/ berkutschi.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: