Schlierenzauer odpuszcza start w Bischofshofen

DSC_0841-Copy

Nie od dziś wiadomo, że Gregor Schlierenzauer ma problemy z powrotem do dobrej dyspozycji. Po nieudanym dla niego występie we wczorajszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, Austriak nie weźmie udziału w kolejnym konkursie w Bischofshofen.

Rekordzista w liczbie zwycięstw w konkursach Pucharu Świata, w ostatnim konkursie w Innsbrucku na skoczni, na której się wychował, zajął dopiero 33. miejsce i nie awansował do drugiej serii. Wcześniej w konkursie w Oberstdorfie zajął 31. lokatę, a punkty zdołał zdobyć tylko w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen, gdzie zawody zakończył na 21. pozycji. Decyzję o tym, by Gregor Schlierenzauer odpuścił start w Bischofshofen podjął sztab szkoleniowy razem z trenerem Heinzem Kuttinem. Jak przyznaje sam zawodnik, nie jest zaskoczony tą decyzją, choć nie ukrywa, że chciał dokończyć 64. Turniej Czterech Skoczni. Na razie nie wiadomo kiedy Schlierenzauer wróci do rywalizacji w Pucharze Świata. Niepewny pozostaje również jego udział w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, które odbędą się na skoczni w Kulm.

Podczas jutrzejszych kwalifikacji w miejsce Gregora Schlierenzauera pojawi się zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni sprzed dwóch lat – Thomas Diethart.

źródło: fis-ski.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.