Schlierenzauer odda pierwszy skok na nowej skoczni w Kulm!

Gregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer powinien oddać pierwszy skok na nowej skoczni narciarskiej Kulm w Bad Mitterndorf już 8 stycznia 2015 roku.

– Kto, jeśli nie Gregor? Wygrywał tutaj trzykrotnie i jest rekordzistą skoczni z wynikiem 215,5 metra. Gregor jest pierwszym, który wprowadzi Kulm w nową erę.- powiedział Hubert Neuper, szef komitetu organizacyjnego.

24-latek z niecierpliwością oczekuje tego wyjątkowego skoku, który będzie jego kolejną atrakcją zaraz po TCS. – Dla mnie Kulm jest częścią historii sportu, i związany jest z wieloma wspaniałymi chwilami i ekscytującymi wspomnieniami. Skocznia ta jest teraz podobna do Vikersund, ale nadal będzie wyjątkowa jako całość, a więc jest to bardzo szczególne miejsce, które wzbudza szacunek. Jestem pewien, że wszyscy będą zadowoleni zarówno sportowcy jak i widzowie.- powiedział Schlierenzauer.

Pierwsze skoki na nowym obiekcie odbędą się w czwartek, a oficjalny program weekendu rozpocznie się treningami i kwalifikacjami w piątek 9 stycznia. Następnie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (10-11 stycznia).

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.