Schlierenzauer nie kończy kariery. Pomoże mu Werner Schuster

Jak podaje Austriacki Związek Narciarski (ÖSV), Gregor Schlierenzauer będzie kontynuował karierę. Po ostatnich trudnych latach 29-latek będzie przygotowywał się do sezonu pod okiem byłego trenera niemieckich skoczków Wernera Schustera.

To nie będzie zupełnie nowe połączenie. Gregor pracował już z Wernerem jako młody sportowiec w szkole narciarskiej w Stams. – Gregor Schlierenzauer nie może się doczekać kontynuacji swojej kariery, nadal cieszy się pełnym zaufaniem i niezbędnym wsparciem ze strony związku, jasnym celem Gregora pozostaje powrót na szczyt. Jest w pełni zaangażowany w osiągnięcie tego celu – powiedział Greg Stecher, dyrektor sportowy w Austriackim Związku Narciarskim. Schlierenzauer pozostaje jednak w stałym kontakcie z Andreasem Felderem i resztą kadry narodowej.

– Skoki nadal wiele dla mnie znaczą, pomimo chudych ostatnich lat – tym bardziej cieszę się z zaufania ze strony ÖSV i jestem bardzo wdzięczny za wspólną drogę – przyznał Schlierenzauer. – Dzięki wsparciu Wernera wszystko zatacza koło – był kluczowym trenerem w mojej karierze. Mieliśmy i nadal mamy świetne relacje – dodawał skoczek.

Źródło: ÖSV

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.