Schlierenzauer będzie startował w Letnim Grand Prix. Zacznie od Wisły

Bardzo dobre wiadomości dla fanów Gregora Schlierenzauera. Austriak planuje wystartować w zawodach Letniego Grand Prix w Wiśle. Te konkursy zaplanowano na 20-21. lipca 2019 r.

Gregor Schlierenzauer , podobnie jak reszta skoczków austriackich ,przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Rekordzista w liczbie wygranych konkursów PŚ, wspólnie Manuelem Fettnerem, obecnie trenują indywidualnie w Innsbrucku. Wkrótce obaj mają dołączyć do reszty zespołu Feldera. Wiadomo już, że Schlierenzauer planuje w tym roku startować w zawodach FIS Grans Prix i to od początku. Oznacza to, że polscy kibice będą mogli podziwiać Austriaka w Wiśle.

Podczas gdy Schlierenzauer i Fettner są w Innsbrucku, Stefan Kraft, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Michael Hayböck i Clemens Aigner trenują w Karyntii oraz na skoczniach narciarskich w Villach i Planicy. – W ciągu ostatnich kilku tygodni pracowaliśmy nad optymalizacją sprzętu, aerodynamiką i wszechstronnością. Zespół jest na dobrej drodze, nowy zespół trenerski szybko się dogadał i jesteśmy ciekawi, jak wypadniemy w letnich konkursach – mówił trener Felder. Stefan Kraft potwierdził, że jest bardzo dobry technicznie i może daleko skakać szczególnie na normalnych obiektach, zaś Huber pracuje nad pozycją dojazdową.

Źródło: laola1.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.