Saša Brezovnik i Martin Cater mistrzami Słowenii w super G, Michał Kłusak i Maryna Gąsienica-Daniel w top 10

22:44, 29.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:35, 29.03.2017

Środa 29. marca była przedostatnim dniem Mistrzostw Słowenii w narciarstwie alpejskim w Krvavec. Dziś rozdano medale za supergigant, za który złoto zdobyli Saša Brezovnik oraz Martin Cater. W zawodach startowało kilkoro reprezentantów Polski. W czołowej dziesiątce uplasowali się Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Kłusak.

W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Czeszka Pavla Klicnarová, a drugie Słowaczka Petra Vlhová (+0,43 sek.). Na trzecim miejscu była najlepsza ze Słowenek - Saša Brezovnik (+0,55 sek.), która otrzymała złoty medal Mistrzostw Słowenii. Dla Brezovnik to trzeci medal tegorocznych mistrzostw. Wcześniej wywalczyła brąz w slalomie i zjeździe, natomiast w slalomie gigancie zajęła 4. miejsce. Na pozycji czwartej uplasowała się dziś Serbka Nevena Ignjatović (+0,57 sek.), na piątej Słowaczka Barbara Kantorova (+0,76 sek.), a na szóstej Ana Bucik (+0,89 sek.), do której trafił srebrny medal mistrzostw. Brązowy medal zdobyła Klara Livk (+1,13 sek.), która uplasowała się na ósmej pozycji. Przed Livk w klasyfikacji znalazła się jeszcze na miejscu siódmym reprezentantka Czech Katerina Paulathová (+1,00 sek.). Tuż za Klarą Livk sklasyfikowano najlepszą z Polek - Marynę Gąsienicę-Daniel. Polka straciła do zwyciężczyni 1,27 sek. Na 21. miejscu zawody ukończyła Magdalena Kłusak (+3,17 sek.).

Wyniki super G kobiet

Dwaj najlepsi zawodnicy ze zjazdu byli również najlepsi w Mistrzostwach Słowenii w supergigancie. Zwyciężył Martin Cater, a drugie miejsce zajął Klemen Kosi, który przegrał z Caterem o 0,46 sek. Rok Perko był czwarty w zjeździe, natomiast w supergigancie udało mu się wywalczyć miejsce na najniższym stopniu podium i brązowy medal. Do Catera stracił on 0,57 sek. Na czwartej pozycji znalazł się Serb Marko Vukicević, na piątej Tilen Debelak, na szóstej Miha Hrobat, a na siódmej Polak Michał Kłusak (+0,92 sek.) z dobrymi FIS punktami (25.76 - drugi wynik w super G w karierze). Na pozycji 14. uplasował się Maciej Bydliński (+1,71 sek.), na 15. Paweł Babicki (+1,73 sek.), na 28. Piotr Habdas (+2,78 sek.), na 42. Paweł Pyjas (+4,13 sek.).