Sarah Hendrickson wróciła do zdrowia

fot. redbull.com
fot. redbull.com

Kontuzja,wielomiesięczna walka i rehabilitacja o powrót na skocznię. Sarah Hendrickson  nareszcie wróciła do  zdrowa i zapowiada walkę  o obronę tytułu mistrzowskiego.

Amerykańska Skoczkini narciarska, mistrzyni świata z 2013 r. z Val die Fiemme, pierwsza zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2011/2012. 16 lutego 2008 roku zadebiutowała podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego  w niemieckim Breitenbergu, zajmując dwudziestą czwartą pozycję. W 2009 w Zakopanem po raz pierwszy zwyciężyła. W  Hinterzarten w 2010 zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świat Juniorek. Rok później zwyciężyła w pierwszym w historii konkursie Pucharu Świata kobiet.

Sarah  do sezonu olimpijskiego przygotowywała się na znanej z Turnieju Czterech Skoczni Schattenbergschanze. W jednej z prób, znacznie przeskoczyła obiekt. Niestety lądowanie na 148 metrze nie zakończyło się szczęśliwie. Amerykanka uszkodziła więzadło poboczne przyśrodkowe prawego kolana. Pomimo wielu trudności,  Sarah   udała się na długą rehabilitację, której metą miały być pierwsze w historii konkursy olimpijskie. Do Soczi zdążyła się wyleczyć, ale w konkursie indywidualnym zajęła dopiero 21. lokatę. A po igrzyskach znów udała się do fizjoterapeutów, by w pełni sił powrócić do rywalizacji w sezonie 2014/15.

Takanashi jest niezwykle mocna i nie będzie łatwo z nią konkurować, podobnie jak z kilkoma innymi dziewczynami. Ale wiem, że jedyną drogą na szczyt jest skupienie się na sobie, a nie na rywalkach. Muszę krok po kroku doskonalić swoje umiejętności. Gdy to się uda, powinno być dobrze –  wyjaśnia Hendrickson. Zawodniczka sezon Pucharu Świata zacznie w norweskim Lillehammer. Dla żeńskich skoków narciarskich jej powrót do rywalizacji to doskonała wiadomość.

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Sarah Hendrickson wróciła do zdrowia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.