Sara Hector wznowiła treningi na nartach

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Szwedzka narciarka Sara Hector powróciła do treningów na śniegu. Po wielu komplikacjach zdrowotnych zregenerowana i wypoczęta specjalistka od konkurencji technicznych znów jest na dobrej drodze do ponownych startów w Pucharze Świata.

Hector ostatni raz w zawodach wystąpiła w grudniu ubiegłego roku w swojej ojczyźnie w Åre. Doznała wtedy poważnej kontuzji kolana i na nartach ponownie stanęła w sierpniu. Niestety zaraz po tym zawodniczka rozchorowała się i była osłabiona, w związku z czym znów musiała odłożyć narty na bok. Kiedy znów wróciła ona na śnieg, na drugi dzień podczas treningu na lodowcu pojawił się ból w kolanie, który zmusił Sarę do powrotu do domu i kolejnej porcji odpoczynku.

Pod koniec października Szwedka mogła w końcu wznowić treningi i po raz kolejny rozpocząć przygotowania do powrotu do ścigania. W międzyczasie Hector musiała oczywiście zrezygnować ze startu w Sölden. Trudno się też spodziewać, abyśmy mogli ją zobaczyć w Levi w pierwszym slalomie tego sezonu, gdyż do tych zawodów pozostało zaledwie 1,5 tygodnia. – Na pewno znów będę czerpać przyjemność z jazdy. Żadne słowa nie mogą wyrazić tego jak bardzo się cieszę, że znów jestem w stanie robić to co kocham – napisała narciarka na swoim blogu. – Czas, aby użyć przeładowanych baterii – zakończyła wpis Hector.

Źródło: sarahector.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.