Saneczkarze wystartują w weekend w Lake Placid

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl
fot.rehasport.pl

Puchar Świata w saneczkarstwie przenosi się do Ameryki Północnej. W piątek i w sobotę zawodnicy rywalizować będą na torze w Lake Placid. Do Stanów Zjednoczonych pojechała ta sama polska ekipa co startowała w Winterbergu.

Po przebytej aklimatyzacji Polacy dzisiaj trenowali w Lake Placid po raz pierwszy, niektórzy nawet mogli testować ten tor pierwszy raz w życiu. Skład w stosunku do inauguracji sezonu nie zmienił się. Na kolejny udany start liczą Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy w piątek wystartują w rywalizacji dwójek. Do również piątkowych zawodów jedynek panów będą musieli się kwalifikować Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz. Pierwszy z nich będzie walczyć o miejsce w tym sezonie miejsce w drugiej dziesiątce, do czego kluczem będzie przejechanie drugich równych ślizgów. Celem Mateusza Sochowicza jest awans do zawodów głównych.

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć w sobotnich zawodach jedynek dwie nasze panie. W Winterbergu Natalia Wojtuściszyn była niezwykle blisko awansu, a Ewa Kuls zajęła bardzo dobre 17. miejsce. Zwieńczeniem rywalizacji w Lake Placid będzie sztafeta mieszana, z którą wiążemy spore nadzieje. Głównym celem kadry trenera Marka Skowrońskiego jest 8. miejsce w zawodach, ale po cichu liczymy na coś więcej.

Zawody w Lake Placid pokażą w jakiej formie rzeczywiście są reprezentanci Stanów Zjednoczonych. O starcie w Winterbergu Amerykanie raczej chcieliby zapomnieć. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie na torze w stanie Nowy Jork gospodarze byli bezkonkurencyjni. W jedynkach kobiet na podium stanęły Erin Hamlin, Emily Sweeney i Summer Britcher. Wśród mężczyzn triumfował Chris Mazdzer przed Tuckerem Westem. Amerykanie wygrali także zmagania drużynowe.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.